درباره ما

قرن ها پیش شاعر پارسی گوی ما، حکیم ابوالقاسم فردوسی، دانایی و خرد را سرمنشاء و خاستگاه توانایی و نامیرایی دانسته بود و اینک پس از هزار سال انسان قرن بیست و یک طرز نگاه به جهان پیرامونی و جهت حرکت به سوی آینده خود را، منطبق بر همان گفته حکیمانه، در پیکره شعار جهانی Knowledge is power به نمایش گذاشته است. ما ایرانیان از عهد باستان تا به امروز با سرلوحه قرار دادن چنین گفته هایی و پیروی از رسیدن به سطح مطلوب از رشد و شکوفایی استعدادهای نهفته در درون جامعه کشوری قدری عقب افتاده ایم و تا رسیدن به وضعیت دلخواه فاصله داریم.

از سوی دیگر، در جهان امروز تغییرات در حوزه رفتار بین المللی  با کشورمان، کنش ها و واکنش های ما با سایر کشورها و باز شدن فضای ارتباطی و استقبال گسترده بین المللی جهت ورود به بازار بزرگ ایران، فرصت های نوینی را برای کشورمان بصورت کلی و نیز حوزه سلامت و بهداشت به عنوان یکی از ارکان بسیار مهم و تاثیر گذار در زندگی فردی و اجتماعی ما فراهم آورده است. در همین مدت کوتاه بسیاری از شرکت های داروسازی بین المللی و یا ارائه دهندگان خدمات درمانی خارجی علاقه مندی خود را جهت ورود به بازار پر استعداد کشورمان نشان داده اند و تحرکاتی در جهت ارائه خدمات یا محصولات مرتبط با حوزه سلامت و یا سرمایه گذاری مستقیم در این حوزه و به ویژه صنعت دارو صورت گرفته است. انتظار می رود با گذشت زمان و فرو نشستن غبار محرومیت های تحمیلی گذشته به شرایطی به مراتب مطلوب تر و منعطف تر برسیم. در حال حاضر که در حال برداشتن گام های ابتدایی نهادینه شدن ثبات هستیم، برای ایجاد موازنه با حرفه ای گری بین المللی و تبادلات اقتصادی و تجاری علاوه بر ثبات سیاسی و اقتصادی، به ثبات قانون گذاری نیز نیازمندیم که این موارد بر عهده سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان کشوری خواهد بود. اما همه آنچه مورد نیاز است، از بالا به پایین تامین نخواهد شد و هر شهروند نیز به فراخور سطحی از فعالیت اجتماعی و حرفه ای که به آن مشغول است وظایفی بر عهده خواهد داشت.

یکی از ضروریات برقراری ارتباط موثر، ایمن و کارآمد در جهان بهم پیوسته و دائما در حرکت امروز، سکانداری نیروهای متخصص و آگاه به دانش و مهارت های مدیریتی و اخلاق حرفه ای رایج و به روز دنیا است. در این عرصه بیش از پیش به مدیرانی نیاز خواهد بود که نه تنها به پیشرفت و توسعه توانایی های خود متعهد باشند، بلکه فراتر از آن حاضر باشند برای تربیت نسل بعدی مدیران متخصص و حرفه ای ادای دین نمایند.

با نگاهی به صنعت دارویی کشور شکی باقی نمی ماند که بسیاری از عزیزان همکار ما با کسب تجربه به بسیاری از نیازهای امروز پاسخ داده اند، و علاوه بر آن با کسب دانش آکادمیک به سمت توسعه هر چه بهتر توانایی های مدیریتی خود حرکت کرده اند. اما آنچه همچنان به عنوان یک کمبود مطرح است این است که این دانش بصوت تخصصی و با تمرکز بر صنعت دارو ارائه نمی شود و علاوه بر آن به فراخور فضای داخلی و نیاز کشور و نیز فرهنگ حرفه ای ما بومی نشده است و ما بیشتر Replicator و تقلید کننده هستیم تا Problem Solver و آغاز کننده و نوآور. با احساس چنین خلایی، به همرامی گروهی از دوستان و مدیران با تجربه گرد هم آمدیم تا:

طرحی نو در اندازیم

شرکت روما با این هدف در پایان سال ۱۳۹۴ پا به عرصه وجود نهاد و بنا دارد با دعوت از گروهی از اساتید و مدیران گرامی با تجربه و فعال در حوزه صنعت سلامت با تمرکز بر دارو، گامی هرچند کوچک اما موثر در راستای اعتلای این هدف بردارد.

در شکل گیری این ایده و جنبش ، باید از نقش بی بدیل دو نفر که عملا رهبران معنوی روما هستند یاد کنیم:

دکتر شریف خطاب مدیر و مربی و رهبری که همیشه در حال آموختن و آموزاندن است و مردی که عمری در راه پرورش و تربیت نسلی بعد همت گمارده و هرکجا و در هر سمتی که قرار گرفته ، این وظیفه خطیر را فراموش نکرده و عملا خود را وقف این امر کرده است.

و روح بزرگ برادر ، دوست و همکار نازنین و دوست داشتنی و فراموش نشدنی مان مرحوم دکتر سعید (امید) قیاسی ، مبارزی خستگی ناپذیر در راه آرمانهای بلندش که براستی و درستی بر پایندگی راهش ایمان و ابرام داشت.موسس و بنیان گذار شرکت نو اندیش نگار که در آن به دنیال اهداف بزرگ خود بود. امید که روح بزرگش در جوار معبود، قرین رحمت و آرامش الهی ابدی باشد. نام و یادش که همیشه با ماست گرامی باد.